MALAYSIA PUBLIC HOLIDAYS 2018

Public National Holidays and State Holidays
Date
Tarikh
Day
Hari
Holiday
Cuti
Applicable to
Negeri Berkenaan
1 Jan Mon New Year Melaka, Negeri Sembilan, Pahang, Perak, Penang, Sabah, Sarawak, Selangor, Federal Territory (Kuala Lumpur, Putrajaya and Labuan)
Isn Tahun Baru
14 Jan Sun Yang di-Pertuan Besar Negeri Sembilan’s Birthday Negeri Sembilan
Ahd Hari Keputeraan Yang di-Pertuan Besar Negeri Sembilan
21 Jan Sun Sultan of Kedah’s Birthday Kedah
Ahd Hari Keputeraan Sultan Kedah
31 Jan Wed Thaipusam Kuala Lumpur, Putrajaya, Johor, Negeri Sembilan, Perak, Penang & Selangor
Rab
1 Feb Thu Federal Territory Day Federal Territory of Kuala Lumpur, Labuan & Putrajaya
Kha Hari Wilayah Persekutuan
16 Feb Fri Chinese New Year National
Semua Negeri
Jum Tahun Baru Cina
17 Feb Sat Chinese New Year (2nd Day) National
Semua Negeri
Sab Tahun Baru Cina (Hari Kedua)
4 Mar Sun Anniversary of Installation of Sultan of Terengganu Terengganu
Ahd Hari Ulang Tahun Pertabalan Sultan Terengganu
23 Mar Fri Sultan of Johor’s Birthday Johor
Jum Hari Keputeraan Sultan Johor
30 Mar Fri Good Friday Sabah & Sarawak
Jum
14 Apr Sat Israk & Mikraj Kedah, Negeri Sembilan & Perlis
Sab
15 Apr Sun Declaration of Malacca as a Historical City Melaka
Ahd Hari Perisytiharan Melaka Sebagai Bandaraya Bersejarah
26 Apr Thu Sultan of Terengganu’s Birthday Terengganu
Kha Hari Keputeraan Sultan Terengganu
1 May Tue Labour Day National
Semua Negeri
Sel Hari Pekerja
7 May Mon Hari Hol Pahang Pahang
Isn
17 May Thu Awal Ramadan * Johor, Kedah & Melaka
Kha
29 May Tue Vesak Day National
Semua Negeri
Sel Hari Wesak
30 May Wed Harvest Festival
Pesta Kaamatan (Pesta Menuai)
Sabah & Labuan
Rab
31 May Thu
Kha
1 Jun Fri Hari Gawai Sarawak
Jum
2 Jun Sat
Sab
2 Jun Sat Nuzul Al-Quran Kelantan, Pahang, Perak, Perlis, Penang, Selangor, Terengganu and Federal Territories (Kuala Lumpur , Putrajaya and Labuan)
Sab
15 Jun Fri Hari Raya Puasa *
Hari Raya Aidilfitri *
National
Semua Negeri
Jum
16 Jun Sat
Sab
7 Jul Sat Georgetown World Heritage City Day Penang
Sab Hari Ulang Tahun Perisytiharan Tapak Warisan Dunia
14 Jul Sat Penang Governor’s Birthday Penang
Sab Hari Jadi Yang di-Pertua Negeri Pulau Pinang
17 July Tue Tuanku Raja of Perlis’ Birthday Perlis
Sel Hari Ulang Tahun Keputeraan Raja Perlis
22 Jul Sun Sarawak Independence Day Sarawak
Ahd Hari Kemerdekaan Sarawak
22 Aug Wed Hari Raya Haji * National
Semua Negeri
Rab Hari Raya Qurban *
23 Aug Thu Hari Raya Haji (2nd Day) * Kedah, Kelantan, Perlis & Terengganu
Kha Hari Raya Qurban (Hari Kedua) *
31 Aug Fri National Day National
Semua Negeri
Jum Hari Kebangsaan
9 Sep Sun Yang Dipertuan Agong’s Birthday National
Semua Negeri
Ahd Hari Keputeraan Yang di-Pertuan Agong
11 Sep Tue Awal Muharram (Maal Hijrah) National
Semua Negeri
Sel
16 Sep Sun Malaysia Day National
Semua Negeri
Ahd Hari Malaysia
6 Oct Sat Sabah Governor’s Birthday Sabah
Sab Hari Jadi Yang di-Pertua Negeri Sabah
12 Oct Fri Malacca Governor’s Birthday Melaka
Jum Hari Jadi Yang di-Pertua Negeri Melaka
13 Oct Sat Sarawak Governor’s Birthday Sarawak
Sab Hari Jadi Yang di-Pertua Negeri Sarawak
15 Oct Mon Hari Hol Almarhum Sultan Iskandar Johor
Isn
24 Oct Wed Sultan of Pahang’s Birthday Pahang
Rab Hari Keputeraan Sultan Pahang
2 Nov Fri Sultan of Perak’s Birthday Perak
Jum Hari Keputeraan Sultan Perak
6 Nov Tue Deepavali * National except Sarawak
Sel Semua Negeri kecuali Sarawak
11 Nov Sun Sultan of Kelantan’s Birthday
Hari Keputeraan Sultan Kelantan
Kelantan
Ahd
12 Nov Mon
Isn
20 Nov Tue Prophet Muhammad’s Birthday National
Semua Negeri
Sel Hari Keputeraan Nabi Muhammad S.A.W. (Maulidur Rasul)
11 Dec Tue Sultan of Selangor’s Birthday Selangor
Sel Hari Keputeraan Sultan Selangor
25 Dec Tue Christmas National
Semua Negeri
Sel Hari Krismas
* Subject to change